DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Czy pamiętacie zeszłoproczne spotkanie z Misiem w naszej szkole? Tak tak, to wtedy poznaliśmy historię pluszowego misia, którego pokochały dzieci na całym świecie. Podobno było to tak…

W 1902 roku Theodore „Teddy” Roosevelt, ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, wybrał się na polowanie, na którym postrzelono młodego niedźwiadka. Przerażony miś  wzbudził ogromne współczucie Pana Prezydenta, który nakazał go uwolnić. W gazecie „The Washington Post” ukazała się grafika Clifforda Berrymana ilustrująca całe zdarzenie. To właśnie ta grafika stała się inspiracją dla Morrisa Mitchoma, sklepikarza z Brooklynu, który rozpoczął produkcję pluszowych niedźwiadków, nazywając je imieniem Teddy.

Tegoroczne spotkanie ze znanym nam już Misiem odbyło się w naszej szkole w piątek 24 listopada, dzień przed Światowym Dniem Pluszowego Misia. Właściwie można by je nazwać wyjątkową lekcją, bo oprócz zabawy dzieci z klas młodszych sprawdzały i pogłębiały swoją wiedzę na temat niedźwiedzi: brunatnego, polarnego i pandy, oraz misia koala. Ten ostatni co prawda nie należy do rodziny niedźwiedzi, ale wszyscy nazywają go misiem, więc chyba pasuje do gromadki:)

Podobno niektórzy uczniowie rozpoznali w Misiu mamę Natana…Ale czy to możliwe?