MUZEUM MIEJSKIE WE WROCŁAWIU

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w kolejnych edycjach konkursu plastycznego na medal i małą formę rzeźbiarską organizowanego przez Muzeum Miejskie we Wrocławiu. Podobnie było w bieżącym roku szkolnym. Tym razem prace konkursowe  miały być interpretacją tematu  ,,Odra – królowa dolnośląskich rzek”.

W szkolnej pracowni ceramicznej tworzenie rzeźb i płaskorzeźb odbywało się w lutym i w marcu.  Ostatecznie do konkursu wytypowano 7 prac rzeźbiarskich. Znalazły się one w grupie ponad 300 prac nadesłanych na konkurs z wielu placówek oświatwych naszego regionu.

25 kwietnia otrzymaliśmy informację, że jury konkursu wyłoniło laureatów, a wśród nich znaleźli się wszyscy artyści z naszej szkoły. To ogromny sukces! Nagrody przyznano Zuzannie, Jankowi, Mateuszowi i Natalii.Wyróżnienia uzyskały prace Jakuba, Adama i Julii.

15 maja w Muzeum  Archeologicznym we Wrocławiu odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej. Najważniejsze i najbardziej emocjonujące wydarzenie uroczystości – wręczenie dyplomów i nagród - poprzedzone zostało ciekawym wykładem na temat Odry.

Wystawę pokonkursową można oglądać do 26 maja.

Gratulujemy laureatom!