KLASY I, II, III NA WYKŁADZIE Z MIKROBIOLOGII

W  środę  5 czerwca klasa I-II-III wraz z wychowawczynią  pojechała do  Wrocławia, aby wziąć udział w wykładzie z mikrobiologii  zatytułowanym:

Dlaczego warto myć ręce? Opowieść o drobnoustrojach wokół nas.

Wykład odbył się w Centrum Naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego i  był prowadzony  przez  naukowca, dra Emila Palucha. Mogli wziąć w nim udział uczniowie klas 1-3, którzy wraz z nauczycielką realizowali jeden z projektów edukacyjnych Uniwersytetu Dzieci. Nasi uczniowie znaleźli się pośród tych wybrańców, bo w roku szkolnym uczestniczyli w projekcie Klimatyczna klasa.

Wykład był bardzo ciekawy i nie ulega wątpliwości, że klasa I-II-III będzie teraz starannie myć ręce. Wiedzą, dlaczego to jest takie ważne!

Ale wyjazd był atrakcyjny z co najmniej kilku innych powodów. Oto te najistotniejsze:

- przejazd autobusem komunikacji gminnej,

- przejazd tramwajem,

- lody w Galerii Grunwaldzkiej,

- ochłodzenie przy kurtynie wodnej,

- pyszne co nieco w cieniu drzew,

- spacer po Dworcu Głównym i peronach, na których stały pociągi.

Takie wycieczki  to wszyscy lubią!