CODEWEEK czyli Europejski Tydzień Kodowania

Zabawa i nauka w jednym.

Świętujemy kreatywne programowanie.

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do Europejskiego Tygodnia Kodowania - razem z innymi promujemy  kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i rozwijanie umiejętności cyfrowych.

Dlaczego nasza szkoła przystąpiła do Tygodnia Kodowania?
–aby zaoferować uczniom możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku tworzenia treści cyfrowych,
–aby motywować uczniów i pomóc im lepiej zrozumieć otaczający ich świat.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych zajęciach:

W świecie programowania - projekt z dialogiem.
          Uczymy się programować w środowisku Scratch. Wydajemy instrukcje dla duszków. Sprawdzamy działanie zaprogramowanego projektu. Praca w chmurze.

Dyktando graficzne - zabawy z kodowaniem.
          Uczniowie kodują i dekodują informacje. Kolorują według wzoru, prowadzą robota do wyniku.

Jedno zadanie, 10 kodów - poszukujemy rozwiązań z Uczymy Dzieci Programować.
         Podczas wydarzenia uczniowie stworzyli 10 rożnych kodów, które spełniają podane w zadaniu warunki. Następnie wspólnie poszukaliśmy odpowiedzi na pytanie, ktory z nich jest najbardziej optymalny.

Botlogic - wstęp do kodowania.
          Nauka logicznego myślenia. Strategia działania.