KOBIERZYCKI ARLEKIN

Listopad ma w naszej szkole swoje tradycje. Jedną z nich jest udział w Dolnośląskim Festiwalu Teatrów Amatorskich – Kobierzyckim Arlekinie. 20 listopada grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w tym ważnym, artystycznym wydarzeniu.

Byli to: Arleta Bykowska, Kaja Haberla, Natalka Damian, Jagoda Wojciechowska, Dorota Orfin, Szymon Stępień, Mateusz Wucoff, Damian Świdurski i Karol Piotrowski.

Pod opieką Pani Eli Bykowskiej, Pani Gosi Stach i Pani Haliny Chmielowskiej grupa teatralna „Słoneczka” (na potrzeby festiwalu taką nazwę co roku przyjmuje zespół z naszej szkoły) przedstawiła szerokiej publiczności spektakl pt. „Kraina wyobraźni”. Każda z trzech pokazanych opowieści to zamknięta w ciekawą formę audiowizualną krótka etiuda, stworzona z współdziałania muzyki i wyobraźni, gdzie chusty zamieniały się w chmury, szary papier - w lwie grzywy, a białe kartki -  w płynące po niebie żurawie. Na scenie było trochę tajemniczo i intrygująco, chwilami bardzo poważnie i wzruszająco, a innym razem zabawnie i wesoło.

Publiczność doceniła wysiłek artystów -  zespół został nagrodzony gromkimi brawami. Nasza grupa została także dostrzeżona przez jury.

Do szkoły wróciła z wyróżnieniem, z którego jesteśmy wszyscy bardzo dumni!