TRZY WESOŁE KRASNOLUDKI W CAPITOLU

Teatr muzyczny Capitol we Wrocławiu jest już znany części naszej szkolnej społeczności. „Trzy wesołe krasnoludki”, muzyczny spektakl na podstawie wierszowanej opowieści Jana Brzechwy, w piątek 4 grudnia obejrzeli uczniowie klasy pierwszej, piątej i szóstej.

Każdy znalazł w tym przedstawieniu coś ciekawego. Pierwszaki zachwycały się przygodami tytułowych krasnali: Modraczka,  Poziomki i Żółtaczka, podczas których nie brakowało emocjonujących i wesołych zdarzeń w towarzystwie śmiesznych zwierząt, Supermana, śmieci pozostawianych przez ludzi i …świetnej muzyki zespołu Micromusic.

Starsi uczniowie próbowali rozwikłać tajemnicę unoszenia się postaci w powietrzu, deszczu spadającego z nieba i wypełniającego scenę jak wielką wannę, czy też pływania w wodzie przeróżnych żyjątek.

Na wszystkich ogromne wrażenie zrobiły bajecznie kolorowe i pomysłowe kostiumy aktorów, którzy fikali koziołki, tańczyli, śpiewali, wspinali się, mówili  głosami zwierząt, znikali za kulisami i pojawiali się na widowni… Jednym słowem - wyczyniali niezłe harce! Tyle się działo, że nie sposób wszystko spamiętać!

Po spektaklu wszyscy mogli zobaczyć całą widownię, balkony dla widzów, a także opuszczaną podłogę na scenie.

Dodamy jeszcze, że starsi uczniowie doskonale opiekowali się pierwszakami.

Teraz będziemy śledzić repertuar Capitolu, żeby nie przegapić żadnego nowego przedstawienia.

Marta Woźniak

Halina Chmielowska