SIECIAKI

Sieciaki.pl to reakcja Fundacji Dzieci Niczyje oraz Fundacji Orange na rosnące zainteresowanie najmłodszych internautów serwisami społecznościowymi. W portalu uwzględniono aktualne trendy i zjawiska związane z korzystaniem z Internetu przez dzieci, zastosowano również najnowsze rozwiązania techniczne.

Serwis opiera się na przygodach postaci Sieciaków czyli dzieci posiadających specjalne zdolności i wykorzystujących je w walce z internetowymi zagrożeniami. Sieciaki, czyli Ajpi, Netka, Spociak i Kompel potrafią bezpiecznie i umiejętnie korzystać z Sieci. Aby pomóc Sieciakom Sztuczna Inteligencja stworzyła robota NetRobiego. Ta postać opiekuje się zespołem Sieciaków, a pozostałym użytkownikominternetu radzi, jak uniknąć internetowych zagrożeń.

www.sieciaki.pl