DZIEŃ BABCI I DZIADKA

22.01. z okazji  Dnia Babci i Dziadka odbyło się w naszej szkole spotkanie z seniorami pod hasłem: „Czytanie łączy pokolenia”.  Wnuczkowie pod kierunkiem wychowawczyń: P.Oli, P.Basi i P.Ani przygotowali dla swoich babć i dziadków inscenizację znanych wierszy  J.Tuwima „Rzepka” i „Lokomotywa”.

Uczniowie recytowali  solenizantom wiersze i śpiewali przy akompaniamencie  P.Aliny, P.Justyny i przy współudziale szkolnego zespołu „Wesoła kapela”.Uśmiech Następnie wspólnie z babciami odtańczyli i odśpiewali piosenkę: „Babciu, droga babciu powiedz mi...”

W trakcie spotkania jedna z babć i Pani Dyrektor czytały dzieciom wiersze i fragmenty opowiadania, a jedna z mam wyrecytowała utwór J.Brzechwy „Do biedronki przyszedł żuk”, który w dzieciństwie czytała jej babcia Uśmiech

Spotkaniu towarzyszył ludowy zespół „Tyńczanki”, z którym mogliśmy jeszcze raz zaśpiewać kolędy i ponucić ludowe przeboje.

Po skończonym spotkaniu seniorzy i obecni rodzice otrzymali drobny upominek i zostali zaproszeni na poczęstunek.  Babcie i dziadkowie, a także rodzice byli bardzo zadowoleni i pozytywnie zaskoczeni umiejętnościami swoich pociech.:-)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA