8-9.04 NOC ANDERSENA

W piątek popołudniu o 18.30 rozpoczęła się po raz kolejny w bibliotece przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach „ Noc Andersena”. W zabawie brało udział kilkoro dzieci z Wierzbic razem ze szkolną bibliotekarką Panią Anią.

Dzieci wyszły na dwór,aby przywitać Pana Andersena. Zastanawiały się czy i tym razem je zaskoczy i nie zawiodły się, bo bajkopisarz przyjechał...NA TRAKTORZEJ.Razem z nim wróciliśmy do biblioteki, w której Dyrektor  GCKiS Pan Artur Cierczek przywitał zebranych gości, którzy czytali dzieciom baśń, a mali słuchacze zachecali ich do czytania piosenką. Następnie ok. 19.30 wyruszyliśmy z Panem Andersenem i z Paniami bibliotekarkami na poszukiwanie przygód...Najpierw trafiliśmy do „Amazona”. W tym wielkim zakładzie przyjęto nas bardzo życzliwie i ciepło. Pracownicy przebrani w postacie z bajek przygotowali dla nas moc atrakcji m.in. mogliśmy własnoręcznie zapakować książkę, zobaczyć jak powstaje książka, a także odpowiadać na przygotowane zagadki. Ok. 22.00 pojechaliśmy do Burger Kinga na kolację. Stamtąd udaliśmy się do biblioteki w Tyńcu Małym, w której dzieci podpisywały i ozdabiały papierowe torebki. Rano w tych torebkach znalazły prezenty. Z Tyńca pojechaliśmy pod Urząd Gminy Kobierzyce, gdzie posadziliśmy drzewko i ok. 00.30 wróciliśmy zmęczeni,ale zadowoleni na nocleg do biblioteki w Kobierzycach. W przyszłym roku być może uda nam się  wziąć udział w imprezie w większym składzie.Już czekamy na niespodzianki tej jednej, wyjątkowej nocy Uśmiech.