Dzień Patrona Szkoły

W dniu 16. maja 2016 obchodziliśmy uroczystość 10-lecia nadania Zespołowi Szkół Specjalnych imienia świętego księdza Zygmunta Gorazdowskiego.

Uroczystość przygotowaną przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego, mgr Justynę Basiszyn,

rozpoczęło wspólne zaśpiewanie hymnu „Spójrz Ojcze”.

Następnie uczniowie wzięli aktywny udział w prezentacji multimedialnej „Miejsca pamięci św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w naszej szkole”.

Po obejrzeniu prezentacji miała miejsce część artystyczna, na którą złożyły się:

1. przedstawienie kostiumowe „Radio Lwów”, osadzone w roku 1900 (udział wzięli uczniowie klas 3, 5, 6 SP i 3 SU.)
  2. występy wokalne uczniów klas 3 i 5 SP przy akompaniamencie szkolnego zespołu „Wesoła Kapela”
  3. złożenie pod obrazem św. ks. Gorazdowskiego kwiatów, przekazanych później jako dar dla sióstr świętego Józefa, do posadzenia w parku.

Po występach dzieci przyszedł czas na występ gościa specjalnego, ks. Jakuba Bartczaka – rapera, który w rytmie hip hop poprowadził koncert ewangelizacyjny, angażując wszystkich we wspólny śpiew i taniec.

Dzieci również zaśpiewały dla księdza Kuby piosenkę Arki Noego: „Rozpędziłem się”.

Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani pysznymi „zygmuntówkami”, bułeczkami upieczonymi przez panią Martę Woźniak z dziećmi na zajęciach kulinarnych.

Za zaangażowanie dziękuję paniom: Barbarze Wysoczańskiej, Annie Tchir, Aleksandrze Cierczek, Alinie Owczarek,

Marcie Woźniak i Małgorzacie Stach.

Justyna Basiszyn