CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

11.05. przypomnieliśmy wszystkim zebranym, w formie prezentacji, działania jakie prowadziliśmy w szkole w ramach akcji „Cała polska czyta dzieciom”

•  Wizyty w bibliotece w Wierzbicach
  • „Zabawy z wierszem” – przygotowanie inscenizacji wierszy: „Rzepka”, „Kwoka”, „Lokomotywa”
  • Dzień pluszowego misia
  • Noc Andersena w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach
  • „Czytanie łączy pokolenia” z udziałem babć i dziadków

Następnie bawiliśmy się pod hasłem: „Kocham cię książko” i uczyliśmy się hasła przewodniego "Czytaj dziecku 20 minut dziennie. CODZIENNIE!"  Organizator przewidział dużo zagadek i zadań do wykonania, które przeplatały się z piosenkami: „Witajcie w naszej bajce” i „na Wyspach Bergamutach”. Nasi nauczyciele czytali nam opowiadanie  pt. „Antek i stara jabłonka”, które skończyło się dobrze Uśmiech

Na koniec stwierdziliśmy, że jesteśmy mądrą szkołą, bo „mądra szkoła czyta dzieciom” i kochamy książki, kochamy słuchać opowieści czytanych przez dorosłych.