ŚWIĘTY ZYGMUNT GORAZDOWSKI STANĄŁ NA WIEŻY KATEDRY WROCŁAWSKIEJ

W niedzielę 21 marca bieżącego roku o godzinie 13:00 korzystając z życzliwości Księży z Wrocławskiego seminarium, odjechaliśmy spod naszego domu do Katedry, aby z bliska zobaczyć figurkę św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, założyciela zakonu sióstr i patrona naszej szkoły.

Figura ta wraz z podobizną Edyty Stein miała być wyniesiona następnego dnia na wieżę Katedry. Pojechaliśmy tam wraz z klerykiem Piotrem i S.Eustochią. Nasza grupa liczyła 6 osób: po jednej osobie z każdej klasy licealnej i gimnazjum. W oczekiwaniu na przybycie Pani Dyrektor i nauczycieli wybraliśmy się nad rzekę Odrę, skąd roztaczał się piękny widok na nasze miasto. Gdy wszyscy oczekiwani dotarli na miejsce, razem weszliśmy  do  Katedry gdzie  wspólnie modliliśmy się przy postaci ks. Zygmunta Gorazdowskiego. Następnie każdy w milczeniu pomodlił  się we własnej intencji, a później  zaśpiewaliśmy wspólnie pieśń pt: „Pomóż nam" i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Korzystając z tego że byliśmy w Katedrze zwiedziliśmy ją z przewodnikiem. Następnie w dobrych humorach wróciliśmy do Wierzbic.