Stacja Rondelkowo

Stacja  Rondelkowo – kulinarne zajęcia dla  dzieci młodszych /stymulacja smakowo – dotykowo - wzrokowo –węchowa/

Stacja Rondelkowo   to miejsce, gdzie mali kucharze z klasy 0, I – II SU, pod kierunkiem pani Oli oraz wsparciu pani Basi, odkrywają swoje kulinarne pasje przygotowując smaczne i zdrowe potrawy tj.: sałatki owocowe, desery, przekąski.

Na podstawie prostych i bezpiecznych w przygotowaniu przepisów kulinarnych najmłodsi uczą się, jak zdrowo i smacznie przygotować posiłek, dobrze się przy tym bawiąc. Zajęcia dają dzieciom wiele satysfakcji. Uczą współpracy w grupie, są okazją do kształtowania nawyków higienicznych i kulturalnych. Dzieciaki poznają nowe smaki, uczą się podstawowych technik kulinarnych i stosowania w praktyce zasad bezpieczeństwa w kuchni.

Kulinarne zabawy wspomagają rozwój dziecka, rozwijają mowę oraz usprawniają czynności rąk, dłoni i palców. Dostarczają wrażeń smakowych, węchowych, dotykowych oraz wzrokowych. Kształtują wrażenia estetyczne. Jest to doskonałe miejsce, gdzie przysłowiowy „Tadek Niejadek” ucząc się przez zabawę i praktyczne działanie, przekonuje się, że warto zarówno zrobić, jak i zjeść !!!